„Орлићи“ надлетели Летонце

Победа за миран наставак шампионата. Јуниорска репрезентација Србије у другом колу Првенства Европе за играче до 18 година савладала је Летонију са 10-0 (10-0). Утакмица је одиграна у Толеду, пред око 200 гледалаца. Репрезентација Србије овом победом обезбедила је учешће на завршној смотри младих рагбиста Европе и наредне године. У последњем трећем колу које се игра 07.04.2012 године, „орлићи“ ће се борити за 5 позицју у групи (укупно 21 место на шампионату) а противник ће им бити репрезентација Луксембурга. Србија и Летонија се већ трећу годину заредом сусрећу на Првенству Европе, и досад су наши млади рагбисти забележили све победе, али као и овај пут, утакмице су биле врло неизвесне и напорне. У среду је Србија есејем Костадионивћа повела већ у 2 минуту са 5-0. Пред крај првог полувремена Ђурић је још једном есејем повећао водство на 10-0. Тим резултатом отишло се на одмор. У другом полувремену било је много прилика на обе стране али је резултат остао непромењен.

за 7 место Б групе: Летонија – Мађарска

Првопласирана репрезентација наредне године играће у А групи, док ће 8 пласирана репрезентација идуће године играти у Ц групи.

СРБИЈА – ЛЕТОНИЈА    10-0  (10-0)

Стадион: Толедо, гледалаца 200, Судија Молпацерес (Шпанија) помоћници Аторасагасти (Шпанија) Линтон (Шкотска) делегат: Баргаунас (Румунија).  Жути картон. Јанковић (Србија) 51 мин.

СРБИЈА: Илић, Јоксимовић, Тотић, М. Ранковић (Рупар), Костић, Ђорђевић, Иванковић, Маринковић, Ђурић, Јанковић, Костадиновић (А. Ранковић), Кецман (Бибић), Кисић, Недељковић, Гагић. У игру нису улазили: Прерадојевић, Јовановић, Ђуровић, Кајан, Станковић, Чулаховић, Манић, Авдулахи.

Поени за Србију: 10 – 2 Есеја: Костадиновић 2 мин, Ђурић 31 мин.

ЛЕТОНИЈА: Гриекис, Полевачикс, Герасимов (Јансонс), Залмеж, Дундурс (Лиепа), Ташканс, Филиповс (Сеглинш), Раузин, Баранов, Лакстигала, Озолинкевич, Векарис, Бушевик, Тесалниек, Руткс,