Личфилд славио и у Београду

Ветерани Личфилда и Беогада, 5 мај 2012

У суботу 5. маја 2012 године у Београду, на помоћном терену ФК Жаркова састали су се ветерани Београда и Личфилда. Клуб из околине Вулверхемптона налази се на турнеји по Србији. У петак 04.05.2012 године у Панчеву је одиграо утакмицу против „вршњака“ из Рагби клуба Динамо.  Гости из Енглеске забележили су победу од 35-15, а пошто је утакмица одиграна по пропозицијама ЕГОР-а, треба констатовати да је просек година код Енглеза био 48, а код Панчеваца преко 60.

На инсистирање гостију из Енглеске, утакмица у Београду одиграна је по сениорским, а не ветеранским правилима. И поред напорног предходног дана у Панчеву, где су се ветерани из Енглеске највише ознојили на трећем полувремену, које је трајало до дубоку у ноћ, екипа је била потпуно спремна и орна за меч са Београђанима. Домаћини, који су били нешто млађи, просек године је био 45, имали су велики хендрикеп, јер је ово било прво окупљање ветерана Београда у 21 веку.

Још од доласка на терен, видело се да су гости искусна екипа која је преко главе претурила на десетине оваквих турнеја. Позитивна атмосвера коју су око себе ширили, више је подсећала на карневалску, али то су чари ветеранског рагбија. По мом мишљењу, ветерани су ти који највише уживају у чарима игре са јајастом лоптом, чак више од оних најмлађих.  Растерећени свих брига и оптерећени бременом година само, ветерани у рагбију проналазе оне праве вредности својствене рагбију: поштовање противника и судије, фер-плеј, храброст, одважност, одлучност и добру забаву . А када се утакмица заврши на терену онда на сцену ступа дружење, склапање нових  пријатељсава и много, много алкохола. Ово последње за оне који још нису попили своју последњу чашу, то јест, могу још да пију.

Београђанин из Енглеске, Марк Барет, са гостима из Личфилда

Сама утакмица била је изузетно занимљива.  Селекција Београда пружила је одличан отпор, тако да су гости морали да уложе максималне напоре како би дошли до победе. Обе екипе смењивале су се у водству. Повели су гости средином првог полувремена, али је водство трајало само неколико минута, јер је Кристијан Жагар постигао први есеј за Београд, а Добривоје Бабић успешно претворио и тако донео водство од 7:5.  На жалост, пад концетрације домаћих играча пред крај првог полувремена, гости су искористили да преокрену резултат и на одмор оду са предношћу од 7:12. У другом полувремену преко Митића, и након успешног претварања Буквића, Београд поново прелази у водство 14-12. Не дају се ни Енглези, који опет имају одговор и поново воде са 14-19. Капитен Грујић есејем поравнава резултат, а Милановић успешно изведеним претварањем доводи Београд по трећи пут у водство од 21-19.  У последњих 10-так минута, Личфилд напада свим силама, и три минута пре краја постиже есеј и претварање за 21-26.  У преосталом времену Београђани покушавају свим силама да поново преокрену резултат, али без успеха.

Грујић и Николић у акцији

Треће полувреме уследило је после утакмице. У њему су апсолутну победу однели гости из Личфилда. Морам признати да сам био задивљен са колико енергије и воље су Енглези сипали различите, најчешће алкохолне, текућине у себе, највише пиво и ракију. Ситуација ме је подсетила на 2003 годину, када сам био укључен у организацију турнира у рагбију 13,  и када је први пут у Србију дошла једна екипа из Шкотске.  Да скратим причу. Шкоти су пили, пили, пили, пили, падали, пили …. И таман кад помислиш да су сви мртви, један устане и каже: „Људи, ајде сад да пијемо“.  И тако, 7 дана, док их нисмо потрпали у аутобус. Овај Личфилд мора да је близу Шкотске, или ови имају много Шкотског вискија у себи. Капитулирао сам негде око 21.30 побегавши кући. Иза мене је остало 10-так најиздржљивијих Београђана и цео Личфилд. Не знам докле су они остали.

Београд – Личфилд             21-26 (7-12)

Игралиште: помоћни терен ФК Жарково. Гледалаца 100, Судија: Милан Милићевић (Крушевац).

Ветерани Београда: Јеротијевић, Мудрић, Арсенијевић, Жупањевац, Вуковић, Јовановић, Грујић, Јакишић, Жагар, Милићевић, Лојаничић, Митић, Саџаковић, Ранђеловић, Мичић. Играли су још: Бабић, Барет, Јекнић, Павловић, Штрумбергер, Крстић, Стричевић, Буквић, Николић, Ратковић, Витић, Шћепановић, Бајић

Поени за Београд: 3 есеја (Жагар, Митић, Грујић) 3 претварања (Бабић, Буквић, Милановић).

Личфилд РУФЦ: Макин, Али, Балард, Томпсон, Хабер, Стјуарт, Сју, Д. Бурни, Дејвис, Кобден, Кук, Пауел, Адамс, Х. Бурни,  Годфреј. Игали су још: Саливен, Причард, Палмер, Дрејмон, Асплеј.

Поени за Личфилд: 4 есеја (Адамс 2, Пауел, Томпсон). Трансформације 3 (Кобден 3).