DSC_0105Овог викенда почела су такмичења у Другој лиги Првенства Србије за сениоре. У дербију првог кола, групе Београд, на стадиону БУСК-а, на Бежанијској коси састали су се домаћин Нови Београд и Вождовац.  Домаћин који је прошле године игао у Првој лиги, показао је моного више и сасвим заслужено забележио сигурну победу нам полетним, али ипак недовољно искусним Вождовцем.

Утакмицу је обележило неколико повреда са обе стране,  тако да је доктор Никола Топаловић имао пуне руке посла, што говори да оба клуба још увек нису сасвиам спремна за наступајућу сезону. На срећу, сем повреде руке центра домаћих Максимовић Ивана кога очекује дужа пауза, сви остали су збринути на лицу места и вероватно ће моћи на терен већ у наредном колу.

Предност домаћима донео је искусни Владан Кикановић, који је у 11 минуту, искористио тренутак  пада концентрације гостију, и након једног „тенија“ (плеј-т-бола) повукао на затворену страну и неометан постигао први есеј за свој тим. Исти играч извео је успешно шут на гол и довео Нови Београд у водство од 6-0. Овај заиста јефтин есеј, као да је пореметио госте, тако да је само три минута касније Душан Вирц пробио по други пут одбрану Вождовца и удвостручио предност. Трећи есеј за Нови Београд постигао је Адам Павловић у 22 минуту, а Кикановић поново непогрешив за водство од 18-0. Да нешто шкрипи у редовима гостију било је јасно јер су се Мићић и Караџић непрестално расправљали, па их је одлични судија Петар Милановић послао на хлаћење показавши обојци жути картон. Иако су наредних 10 минута играли са само 11 играча, Вождовчани су успели да повежу редове и приме само један есеј, који је постигао Тримчевски у 29 минуту. Кикановић је први пут промашио шут на гол, тако да су домаћи повели са 22-0. Испоставило се да је то био и коначан резултат првог полувремена, из кога још треба поменути жути картон који је добио играч домаћих Лазар Настић због неспортског понашања у 39 минуту.DSC_0121Већ у трећем минуту, иако са играчем мање на терену након одличног продора Адама Павловића домаћи су повели са 26-0. Још један есеј домаћи су постигли са играчем мање у 48 минуту, а стрелац је био Кикановић који је након тога по трећи пут промашио шут на гол. Есеј са играчем мање, постигли су и гости у 56 минуту преко Александра Дивца. Гости су играли са 12 играча, јер су им се чак три играча повредили. Неколико минута касније ван терена је морао и Стевановић јер је добио незгодан ударац у стомак.  Да невоља по госте буде већа и капитен Сергеј Деветак је више статирао на крилу него што је могао да игра, јер је искренуо скочни зглоб. Такву ситуацију искористио је Кикановић и у 63 минуту постигао свој 3 есеј на утакмици за сигурно водство од 36-4. У 70 минуту накој једног обарања, дошло је до кошкања играча домаћих Тинтова и Караџића из Вождовца. У гужву су се укључило више играча обе екипе, размењено је и неколико удараца, а када су се након 20-так секунди страсти стишале, „размахао“ се судија Петар Милановић, који је Тинтору и Раичевићу (Нови Београд) и Томићу и Караџићу (Вождовац) показао црвене картоне. То је уједно био и крај утакмице, јер је на овај начин екипа са Вождовца остала без минималног броја играча за наставак утакмице.

НОВИ БЕОГРАД – ВОЖДОВАЦ      36-4 (22-0)

Београд, 15.03.2014, Стадион: БУСК-а, Судија: Петар Миланвић (Београд), Делегат: Драган Павловић (Београд), доктор: Никола Топаловић (Београд). Жути картони: Мићић Лазар, Караџић Лука (оба Вождовац) 23 минут – неспортско понашање, Настић Лазар (Нови Београд) 39 минут – неспортско понашање. Црвени картони: Раичевић, Тинтор (оба Нови Београд) – 70 минут, изазивање туче, Томић, Караџић (оба Вождовац) – 70 минут, изазивање туче.

НОВИ БЕОГРАД: Кикановић 20 поена (3 есеја, гол 4/7), Грубишић, Игор Максимовић, Иван Максимовић, Смиљанић, Тримчевски 4 поена (есеј), Јанкулоски, Хрњез, Раичевић, Јуковић, Тинтор, Павливч 8 поена (2 есеја), Вирц 4 поена (есеј). Резерве: Улемек, Настић.

ВОЖДОВАЦ: Томић, Аврамовић, Павловић, Дивић, Гашевић, Караџић, Мићић, Деветак, Станковић, Булајић, Александар Дивац, Јовановић, Јовичић резерве: Љубиша Дивац, Стевановић.