DSC_0159

Овог викенда почиње нај масовније рагби такмичење на Балкану – Куп Србије у рагбију 13. У овом такмичењу у коме учествује 22 екипе из Србије и Републике Српске, игране су утакмице прве фазе, која се играју  у пет регионалних група. Свакако један од дербија првог кола био је сусрет у Београду, између новајлија Ташмајдан Тигрова и Војне Академије, који је игран у оквиру регионалне групе Центар.

Домаћи Тигрови са Ташмајдана направили су праву фешту на рагби стадиона на Ади Циганлији. Одавно није веђена тако добра организација утакмице на клубском нивоу. Озвучење, спектакуларни улазак на терен по угледу на НРЛ тимове, маскота, као и преко 250 гледалаца, који су здушно бодрили и носили домаћина до победе.DSC_0034  Очигледно, да је све то мила огромна мотавација „Тигровима“. Од првог звиждука судије Милоша Милинковића, кренули су силовито и већ у другом минуту дошли до водства од 4 – 0 есејем Петра Павловића.  Илић Милан је у 8 минуту постигао други есеј за „Тигрове“.  Гости су у тим тренутцима деловали грогирано. Одбрана је била пуна рупа, а кроз једну је прошао Стефан Стаменић постигавши трећи есеј за домаћина. Када је у 18 минуту Милан Илић постигао свој други есеј, а четврти за „Тигрове“, многи су поверовали да се црно пише војницима.  Домаћинима је у тим тренутцима све полазило за риком, док „Витезови“ нису могли да комплетирају ни три напада, а камоли сет.  Никша Унковић постигао је пети есеј за домаће у 25 минуту, за водство од 24-0.

DSC_0076

Када је домаћа публика очекивала још већи притисак домаћина, дошло је до наглог пада у игри „Тигрова“. Додуше, томе су доста допринели „Витезови“ који су се тек након 30 минута пробудили из „зимског сна“. Прво су повезали редове у одбрани, па домаћи више нису могли тако лако да пробијају. Последњих десетак минута првог полувремена, „Витезови“ у потпуности преузимају иницијативу, па се многи више играло на делу терена који припада „Тигровима“. Ипак, резултат је остано непромењен до краја првог полувремена.

DSC_0078

У другом полувремену као да су екипе у паузи замениле дресове. Иницијатива је потпуно прешла на страну гостију, који су били много бољи и квалитетнији тим у овом делу игре. У 48 минуту, капитен Марко Ћук постигао је први есеј за госте. Када је 9 минута касније Далибор  Самарџић постигао други есеј, а Стефан Јовановић постигао свој други гол на утакмици и смањио резултат на 24-12, било је јасно да утакмица улази у неизвестну завршницу. Када је Михајло Живков у 71 минуту постигао трећи есеј за Војну Академију и смањио водство „Тигрова“ на 24-16, увукла се зебња у срца домаћих навијача. Војници су играли одлично, а њинови љубимци никако нису могли „да се надишу ваздуха“.  У 75 минуту, судија Милинковић је досудио казнени ударац на 35 метара од гола домаћих. Витезови су се одлучили да шутну лопту у аут, а затим нису успели да комплетирају сет и постигну есеј. Штавише у последњем минуту домаћи су прего Николе Радивојевића постигли шести есеј за коначних 28-16.

ТАШМАЈДАН ТИГРОВИ – ВОЈНА АКАДЕМИЈА    28-16

Београд, 22.03.2014, стадион: рагби терен на Ади Циганлији, гледалаца: 250, Судија: Милош Милиниковић (Београд).

ПОЕНИ ЗА ТИГРОВЕ 28:  Есеји 6: Павловић Петар (2 минут) Илић Милан ( 8 и 18 минут), Стефан Стаменић ( 13 минут). Унковић Никша ( 25 минут), Радивојевић Никола ( 79 минут), Голови 2, Стеван Стаменић 0/2, Иван Шушњара 2/4

ПОЕНИ ЗА ВОЈНУ АКАДЕМИЈУ 16: Есеја 3. Марко Ћук (48 минут), Далибор Самарџић (57 минут), Михајло Живков (71 минут). Голови 2. Стефан Јовановић 2/3.

ТАШМАЈДАН ТИГРОВИ: Илић, Радивојевић, Унковић, Миланко, Стаменић, Николић, Иван Шушњара, Павловић, Милан Шушњара, Косановић, Ивановић, Атанасовић, Тврдишић. Резерве: Милојевић, Петковић, Грубић, Урошевић

ВОЈНА АКАДЕМИЈА: Самарџић, Живков, Дражовић, Ступар, Александар Ристић, Јовановић, Ћук, Станић, Душан Ристић, Радисављевић, Станишић, Илић, Савић. Резерве: Панчић.