Гепарди прегазили Нишаву!

Морава Гепарди на утакмици у Нишу - фото архива Гепарда
Морава Гепарди на утакмици у Нишу – фото архива Гепарда

Протеклог викенда широм Србије  и Републике Српске, одигране су утакмице првог кола Купа Србије. Утакмице су се играле  у пет регионалних група, а велику пажњу привукао је окршај у групи Југ између домаћина Ниша и Мораве Гепарди из Лесковца.  Домаћини су били фаворити, пре свега што у својим редовима имају неколико репрезентативаца Србије, али и због тога што су прошле сезоне играли у Првој лиги Србије. Са друге стране, лесковчани су прошле сезоне играли у Другој лиги,  али су дошли до првог кола пјеј офа.  У прошлогодишњем одмеравању снага, такође у Купу Србије, више успеха имале су Нишлије, тако да су и пред овај окршај били апсолутни фаворити.

Ипак, тако нису мислили млади и полетни „Гепарди“. Они су то доказали већ у 5 минуту када је Александар Митић постигао први есеј на утакмици, а Милош Сташин био прецизан у шуту на гол, за водству од 6-0. Само пет минута касније, буде се домаћи за које есеј постиже Ђорђе Вучковић. На жалост домаћих навијача Лазар Живковић није био прецизан у шуту на гол, па су гости остали у водству од 6-4. У 16 минуту Ђорђе Дубљевић постиже свој први есеј од укупно три на утакмици, и након успешног шута Сташина, „Гепарди“ воде са 12-4. Разгоропадили су се „Гепарди“ у средином првог полувремена, и били су много конкретнија и боља екипа од Нишлија. Есејем Владана Стевановића и успешним шутем Сташина у 27 минуту, гости повећавају водство на 18-4. У 34 минуту домаћи преко Душана Ивића и након успешног претварања Лазара Живковића смањују резултат на 18-10. Овај резултат остао је све до краја полувремена.

Одмах на почетку другог полувремена Ђорђе Дубљевић постигао је свој други есеј на утакмици, а Сташин је по први пут промашио шут на гол, тако да је резултат био 22-10. У 50 минуту репрезентативац домаћих Марко Миленковић постигао је есеј и смањио водство на 22-14.  Када је у 58 минуту Иван Пантић постигао четврти есеј за домаће, чинило се да је преокрет могућ. На жалост Лазар Живковић је промашио претварање па је резутат био 22-18. Лесковчани се поново буде и преко Александра Здравковића повећавају водство на 26-18 у 63 минуту. Трачак наде домаћима донео је Лазар Живковић есејем у 66 минуту, и поново су домаћи на сомо четиви поена од изједначења 26-22. У тим тренутцима распламсала се права рововска борба, прса у прса, а коначну пресуду изрекао је најбољи играч на утакмици Ђорђе Дубљевић у 77 минуту, својим трећим есејем. Сташин је био овај пут прецизан за коначних 32 – 22.

Овом победом „Гепарди“ су се пласирали у финале Купа регије Југ, где ће се за две недеље састати са победником из дуела Соко Врање – Цар Лазар Крушевац.

НИШ – МОРАВА ГЕПАРДИ 22-32 (10-18)

Ниш, 23.03.2014, игралиште: Чаир, помоћни терен са вештачком травом, гледалаца: 150, судија: Радослав Новаковић (Београд), делегат: Миливоје Стаменковић (Лесковац)

Поени за НИШ:  Есеја 5: Марко Миленковић, Иван Пантић, Ђорђе Вучковић, Душан Ивић, Лазар Живковић. Голова: Лазар Живковић 1/5.

Поени за МОРАВУ ГЕПАРДИ: Есеја 6: Ђорђе Дублељић 3, Владан Стевановић, Александар Митић, Александар Здравковић. Голови:  Милош Сташин 4/6.

НИШ: Миленковић, Пантић, Стевановић, Вучковић, Милошевић, Поповић, Филиповић, Радовић, Коцић, Ђорђевић, Ивић, Богдановић, Живковић. Резерве: Николић, Бранковић, Милојковић

МОРАВА ГЕПАРДИ: Павловић, Малићевић, Стевановић, Митић, Милош Стаменковић, Здравковић, Дубљевић, Сташин, Стојановић, Ђурић, Маринковић, Јовић. Резерве: С. Милошевић, Петковић, Т. Милошевић, Милета Стаменковић