DSC_0253Рагбисти Радничког из Нове Пазове, у финалу Штита Србије савладали су Бијеле зечеве из Бањалуке са 40-30.  Утакмица је одиграна на стадиону ФК Полицајац у Макишу пред око 100 гледалаца.

Бањалучани су на утакмицу у Београд дошли са десеткованом екипом. Очигледно да се Бијели зечеви од освајања титуле победника Купа Републике Српске, налазе у паду форме, и да више нису на оном нивоу од почетка сезоне.  Ипак,  и поред свега, на финеле су дошли као благи фаворит.

Утакмица је  отворена силовитим нападима „Зечева“, али су до поена први дошли рагбисти Радничког. Капитен и тренер Ново Пазовчана, Славиша Зекић пробио је, након соло продора, одбрану „Зечева“ и постигао први есеј на утакмици, а затим и успешно извео претварање за водство од 6-0.

Славиша Зекић у продору

Одговор „Зечева“ уследио је врло брзо. У 12 минуту Игор Максимовић је постигао први есеј за Бањалучане, а Владан Кикановић постигао гол, „скоро са трибина“ за 6-6.

Игор Кесеги донео је нову предност Пазовчанима у 21 минуту, а Зекић је поново прецизан, за водство Радничког од 12-6. Ненад Шкобић у 27 минуту постиже други есеј за Зечеве, а Кикановић поново из претварања уз саму аут линију поравнава резултат на 12-12.

DSC_0104

У тим тренутцима распламсала се права рововска борба на средини терена. Изгледа да играчима оба тима није сметало сунце које је немилосрдно пржило и температура од око 30 степени у хладу. Зечеви су имали благу иницијативу, али баш у јеку те иницијативе, репрезентативац Перо Маџаревић је направио одличан продор по крилу и постигао трећи есеј за Раднички.

Репрезентативац Радничков Перо Маџаревић направио је продор од 85 метара

Зекић је поново био непогрешив за водство од 18-12, што је био и коначан резултат првог полувремена. Друго полувреме отворено је есејем још једног репрезентативца Радничког, Подкољњака у 42 минуту за водство од 24-12. Маџаревић је постигао свој други есеј у 46 минуту, и тада се чинило да је Раднички преломио утакмиц, јер је након претварања непогрешивог Зекића водство било 30-12.

Међутим, тако нису мислили Бањалучани, који су преко Кикановића у 52 минуту,  смањили водство на 18-30. Само два минута касније, страсти су прокључале на врелом јунском сунцу. Дошло је до кошкања играча оба тима, а судија Новаковић, показао је Маџаревићу црвени картон. Тако се, на исти начин  завршила  још једна прича о крави која да 5 литара млека, а затим шутне кофу.

DSC_0142Када је у 58 минуту Ненад Шкобић постигао свој други есеј на утакмици, а четврти за Бијеле зечеве, чинило се да ће Бањалучани искористити предност играча више и доћи до новог трофеја.  Тако нису мислили Божић и Ђорић који су са два есеја, разбили све снове момака из Републике Српске у преокрет. Последњи есеј на утакмици постигао је увек нервозни, али одлични Кикановић, за коначних 30-40.

Без штита овај пут - Бијели зечеви Бања Лука
Без штита овај пут – Бијели зечеви Бања Лука

ФИНАЛЕ ШТИТА СРБИЈЕ

БИЈЕЛИ ЗЕЧЕВИ (БАЊА ЛУКА) – РАДНИЧКИ (НОВА ПАЗОВА)    30-40

Београд 07.06.2014, Стадион: ФК Полицајац, гледалаца 100, Судија: Новаковић Радослав (Београд), помоћници: Урош Црнчевић, Душан Вирц (оба Београд),  делегат: Марко Грујић (Стара Пазова). Црвени картон: Перо Маџаревић (Раднички) 54 минут – изазивање опште туче.

БИЈЕЛИ ЗЕЧЕВИ: Владан Кикановић 18 поена (2 есеја – 52 и 78 минут,  голови 5/5) Ненад Шкобић 8 поена (2 есеја – 27 и 58 минут), Александар Бранковић, Игор Максимовић 4 поена (есеј – 12 минут), Игор Цвјетовић, Огњен Дрљача, Елвис Мартић, Срђан Хрњаз, Сретен Зец, Синиша Познановић, Илија Тинтор, Адам Павловић, Марио Крећа. Резерве: Давор Торбица, Бојан Агић, Жељко Крнета.

РАДНИЧКИ: Милић Радусиновић, Бранко Ђорић 4 поена (есеј – 72 минут), Немања Петровић, Перо Маџаревић 8 поена (2 есеја – 38 и 46 минут), Немања Марковић, Милош Ђурковић, Миле Подкољњак 4 поена (есеј – 42 минут), Славиша Зекић 16 поена (есеј 7 минут, голови 6/7), Жарко Ковачевић, Слободан Јовановић, Игор Кесеги 4 поена (есеј – 21 минут) Немања Божић 4 поена (есеј – 68 минут). Резерве: Миленко Божић, Драган Миловановић, Филип Ракић, Драган Ђурић.