Србија је била за класу боља од прошлогодишњег учесника Светског Купа

Репрезентација Србије у рагбију 13  победила је данас Италију у утакмици 3 кола Првенства Европе група Б са 45-6 (24-6). Утакмица је одиграна на стадиону СЦ Полицајац у Макишу пред око 200 гледалаца. Овом победеом репрезентација Србије избила је на прво место у групи, са истим бројем бодова као Италија и Русија. Ове три репрезентације у наредних годину дана одлучиће ко ће од њих играти 2017 на Светском Купу у рагбију 13, који се одржава у Аустралији и Новом Зеланду.

Од самог почетка репрезентативци Србије су кренули силовито. Већ у првом нападу, Стефан Недељковић је успео да пробије линију одбране гостију и освоји преко 50 метара, али су га Италијани на крају ипак зауставили а затим и успели да се одбране.  У првих 10-так минута иницијатива је била на страни „Орлова“, али и поред константног притиска, резултат се није мењао. У 15 минуту, баш када се чинило да гости полако али сигурно успостављају равнотежу на терену, капитен Србије Далибор Вукановић, пронашао је пукотину у противничкој одбрани, на неких 25 метара до есеј простора Италије, и незаустављиво постигао есеј у центру који је сам лако претворио за водство „Орлова“ од 6-0. Водство Србије поново је вратило ствари на почетак. Србија је повово преузела иницијативу, и просто млела госте, који су имали много проблема да закрпе све рупе у одбрани. У 21 минуту Остин Новаковић, Енглез чијим венама тече Српска крв, постигао је други есеј за Србију.

Милош Ћалић био је незаустављив за одбрану Арура

У 30 минуту Милош Ћалић постигао је трећи есеј за „Орлове“, након кога су Италијани дефинитивно изгледали као разбијена војска. Да је ствар измакла контроли схватио је и тренер Италије Кели Ролестон, који је након четвртог есеја Србије, који је у 36 минуту постигао незаустављиви Далибор Вукановић, сишао са трибина стадиона у Макишу, где је правио друштво Амбасадору Италије. Његов долазак на клупу за кратко је стабилизовао игру гостију, што је резултирало јединим есејем гостију који је постигао Челерино у последњем минуту првог полувремена. Фонтана је претворио за коначних 24-6 на крају првог полувремена.

DSC_0856
Милош Зоговић на висини задатка

У другом полувремену Италијани су затворили рупе кроз кроз средину, али су наши играчи нашли пролаз по крилима. Милош Ђурковић је постигао два есеја у 45 и 51 минуту, што је са упорном кишом просто торпедовало Италијане на само дно оближњег Савског језера.  У тим тренутцима чинило се да је Србија тим који је играо на Светском Купу, а да су играчи у плавим мајцама неге 7-8 екипа у Европи, која тек крчи пут на Европској и Светској рагби лига сцени. Доминација Орлова наставио је Милош Зоговић есејем у 65 минуту. Када је Стеван Стевановић постигао есеј у 68 минуту, било је јасно да је Италија просто разбијена. Наши играчи у тим тренутцима били су пуни снаге и самопоуздања, много јачи у контакту, док су се Италијани безвољно викли као пребијене мачке по терену. Један од оних који није могао мирно да гледа дебакл своје екипе, био је Реми Фонтана. Након једног дуела, Италијану је  због коришћења лакта, показан жути картон, што је он иронично пропратио аплаузом према делегату РЛЕФ-а  Денију Казанџијану. Што би ми рекли, ко губи има право да се љути.

СРБИЈА – ИТАЛИЈА      45-6 (24-4)

Београд, 20.09.2014, Стадион СЦ Полицајац Макиш, гледалаца 200, жути картон: Реми фонтана 75 минут.

СРБИЈА: Милош Зоговић 4 поена (есеј – 65 минут), Милош Ђурковић 8 поена (2 есеја – 45 и 51 минут), Милош Ћалић 4 поена (есеј – 30 минут), Стеван Стевановић 4 поена (есеј 68 минут), Далибор Самарџић, Војислав Дедић 4 поена (гол 2/4), Далибор Вукановић 16 поена (2 есеја – 15 и 36 минут, голови 4/4), Владица Николић, Владислав Дедић, Стефан Недељковић, Жарко Ковачевић, Миодраг Томић, Остин Новаковић 4 поена (есеј – 21 минут, дроп гол 80 минут) Резерве: Стефан Илић, Никола Србљанин, Перо Маџаравић, Џавид Јашари

ИТАЛИЈА: Alessio Curione, Andrea Gazzoli, Michele Verardi, Manuele Passera, Giacomo Elio, Pierangelo Ceretti, Remi Fontana, Stefano Amura, Simone Boscolo, Gioele Celerino, Luca Milani, Luca Ameglio, Jonathan Marcinczak Резерве: Chris De Meyer, Drake Muyodi, Angelo Baruffi, Giovanni Franchi