Орлови промашили реми

2015.05.09. Srbija-LH 20-22

Припремајући се за наступајуће окршаје, у Шампионату Европе група Б (против Русије) као и за гостовање у Француској, репрезентација Србије је овог викенда одмерила снаге са селекцијом Лајонхарс. „Лављим срцима“ је обо било друго гостовање у Србији. Пре девет година прилично лако су савладали репрезентацију Србије до 23 године у Београду, а затим и наш најбољи састав у Новом Саду. Након више него сигурне игре у четвртак када су у Сремчици победили селекцију Београда са 52-0, чинило се да ће се историја поновити.

Ипак, испоставило се да је рагби 13 много напредовао у Србији у последњих 9 година. Репрезентација Лајонхартса наишла је на много жешћи отпор него што је очекивала. Не може се рећи да су „Лавља срца“ до победе дошла незаслужено, али свакако да је исход меча могао и да буде другачији.

Гости су отворили меч силовито, вршећи притисак од почетка на једног од наших најбољих играча Стефана Недељковића. У свакој ситуацији када би „Сајла“ примио лопту, на њега би се „обрушила“ најмање тројца противничких играча. Ипак, Србија је дошла у водство после велике грешке Овена Сколса који је један шут из казне управо Недељковића, вратио из аута право у руке Драгана Јанковића, коме није било тешко да лопту положи у противнички есеј простор. Гости су узвратили само некилико минута касније, преко Риклтона, али је Србија и даље остала у предности јер је Бредли Келк промашио претварање.

Ненавикнути на грубу и прљаву игру противника „Орлови“ у наставку првог полувремена нису могли да повежу редове и запрете озбиљно гостима. Гостујућа селекција која је састављена од најбољих аматерских играча, једне од најразвијенијих Енглеских рагби 13 регије, у којој постоји преко 100 клубова, играла је све боље. Врло брзо су се прилагодили критеријуму суђења Милоша Милинковића и нашој тактици. Често су користили висока обарања или једноставно „гушили“ наше играче, што је остало углавном некажњено од стране арбитара.

_DSC2127 То је на жалост испровоцирало наше играче па је Милош Ћалић у 38 минуту добио жути картон, а Енглези казнени ударац из кога су лако постигли 2 поена за водство од 16-6.

У другом полувремену „Орлови“ успевају да колико толико охладе главе и да заиграју на победу. Предност гостију лагано се топила, што их је чинило све нервозијим. У 72 минуту након ударца главом Џек Бери је добио црвени картон, а одмах му се придружио и Дерил Еплиби, који је у стилу неких наших народних посланика или просветних радника, полио водом судију Милинковића.

Са два играча више на терену, Србија је у преосталих 8 минута постигла два есеја, али то нажалост није било добољно за тотални преокрет. Стефан Недељковић је у последњем минуту након трећег есеја Драгана Јанковића промашио претварање за реми, који би по оном што су обе екипе приказале, чини се био најправеднији.

Србија – Лајонхартс 20:22 (6:16)
Београд, 9.мај 2015. стадион: НЦ „Макиш“, Београд, гледалаца 200, судија: Милош Милинковић помоћници Стефан Стаменик и Славиша Зекић. жути картони: Ћалић 38′ (Србија) – Тејлор 37′, Браун 56′ (Лајонхартс)
црвени картони: Бери 72′, Еплби 72′ (Лајонхартс)

Србија: Милош Зоговић, Милош Ђурковић, Милош Ћалић, Драган Јанковић, Далибор Самарџић, Стефан Николић, Војислав Дедић, Владо Кушић, Владислав Дедић, Жарко Ковачевић, Миодраг Томић, Перо Маџаревић, Стефан Недељковић.
Играли су још: Никола Србљанин, Стефан Илић, Алекса Радић, Џавид Јашари.

Лајонхартс: Пол Риклтон, Овен Сколс, Џек Бери, Крис Пирси, Шон Андерсон, Бредли Келк, Том Хопкинс, Џејми Бристоу, Тони Дојл, Дерил Еплби, Метју Тејлор, Рајан Ешал, Дени Браун.
Играли су још: Џон Паџет, Дек Рајли, Ричард Меклауд, Рајан Хикман.

есеји: Јанковић (12′, 73′, 77′), Ћалић (50′) (Србија) – Риклтон (15′), Браун (29′), Хикман (32′), Бристоу (65′) (Лајонхартс)
голови: Во.Дедић 2/3, Недељковић 0/1 (Србија) – Келк 0/1, Хопкинс 2/3, Тејлор 1/1 (Лајонхартс)
дроп голови: Хопкинс 0/1 (Лајонхартс)