Србија на добром путу!

0101

Репрезентација Србије у рагбију 13 данас је на стадиону у Макишу, пред око 500 гледалаца савладала Русију са 20-15 (10-6). Утакмица је одиграна у оквиру Првенства Европе група Б, а наша репрезентација овом победом сачувала је прву позицију у групи. До прве историјске победе против Русије, Србија је дошла одличном игром токог целог меча, али и захваљујући фантастичном бодрењу око 500 гледалаца, који су просто носили „Орлове“ до тријумфа.

Још пре уткамице знало се да ће утакмица бити изутезтно  неизвесна тврда и напорна за обе репрезентације, јер је улог био велики, осигурати наставак квалификација са Светски Куп 2017 године. Зато је императив победе лебдео над главама оба тима, што се и те како осетило у првих 15-так минута, који су и поред лагане теренске иницијативе
Србије протекли у игри око средине терена.

_DSC2416

У 21 минуту Војислав Дедић је коначно успео да пробије гранитну одбрану „Медведа“ и изазове праву ерупцију на стадину за прво водство „Орлова“. Војислав је био прецизан и у додатном шуту на гол, тако да је Србија одлично отворила меч, водством од 6-0.

_DSC2435
Војислав Дедић довео је Србију у водство од 6-0 у 21 минуту

Након водства Србије, „Медведи“ лагано преузимају иницијативу. Огромни Кирил Кокарин правио је доста проблема нашој одбрани. Баш након једног његовог продора Роман Овчеников постигао је есеј за госте. Александар Лисокон је био прецизан у шуту на гол, па су „Медведи“ поравнали резултат на 6-6 у 31 минуту.

Када су сви мислили да ће то бити и коначан резултат првог полувремена, Стеван Стевановић је дограбио једну лопту на 70 метара од противничког есеј простора и кренуо у не заустављив продор који је крунисан есејем и новим водством Србије од 10-6. На жалост Војислав Дедић није био прецизан у додатном шуту, па је то био и коначан резултат првог полувремена

Назаустављив продор Стевана Стевановића у 39 минуту

У другом полувремену гости од првог звиждука судије Смита крећу силовито. Искусна и физички снажна екипа Русије досада је увек успевала да изађе на крај са „Орловима“. Није ово био први пут да водимо на полувремену, али су „Медведи“ до сада увек успевали да терен напусте као победници. Када је Андреј Здобников у 46 минуту изједначио резултат на 10-10, зебња се увукла у многа срца на Макишу. Ипак, разгалио нас је Милош Зоговић есејем у 58 минуту за треће водство Србије овај пут од 14-10.

_DSC2420

У 61 минуту Денис Корољев је поново изједначио резултат. Када је Роман Овчеников 12 минута пре краја утакмице дроп голом довео Русе по први пут од 14-15, многи су се побојали да ће се поновити 2012 година, када смо у Русији изгубили само 1 поен  разлике 21-20. Али са тим се није сложило око 500 гледалаца, који до краја утакмице нису штедели днанове и грла. Свакако, ово није била најпосећенија рагби 13 утакмица у Београду, али је сигурно публика била наш 14-ти играч, јер је бодрила „Орлове“ од првог до последњег минута. А имала је и кога да бодри.

Капитен Србије Далибор Вукановић био је увек на мети бар двојце противничких играча

Стеван Стевановић, или Српски Хулк, поново је преузео ствар у своје руке и просто „разгрнуо Медведе“ за коначан тријумф Србије. Његов есеј у 75 минуту донео је испоставило се на крају недостижно водство, које је Војислав Дедић увећао за још 2 поена.

Стеван Стевановић постигао је одлучујући есеј у 75 минуту за прву победу над Русијом

На крају шта рећи. Није мала ствар победити Русију у било ком спорту. Верујем да ће се многи сложити са мног  „и у пљувању у даљ“ а камоли у рагбију 13. Данас је Србији то пошло за руком. Било је тешко, напорно, на моменте болно, али на крају слатко. Нема много времена за радост, јер нови изазови чекају. Један већ наредног викенда против Француске.

Они су победили Русију

СРБИЈА – РУСИЈА   20-15 (10-6)

Београд, 16.05.2015, Стадион НЦ Макиш, Гледалаца 500, Судија: Филип Смит (Енглеска) помоћници: Харис Дајч, Димитрис Дајч (оба Србије), Делеган Дани Казанџијан (Енглеска)

Поени за Србију: 4 есеја: Војислав ДЕДИЋ 21 мин, Стеван СТЕВАНОВИЋ 39 и 75 мин, Милош ЗОГОВИЋ 58 мин, Голови: Војислав ДЕДИЋ 2/4

Поени за Русију: 3 есеја.  Роман ОВЧЕНИКОВ 31 мин, Андреј ЗДОБНИКОВ 46 мин, Денис КОРОЉЕВ 61 мин. Голови: Александар ЛИСОКОН 1/3, дроп гол Роман ОВЧЕНИКОВ  68 мин.

СРБИЈА: Милош ЗОГОВИЋ, Драган ЈАНКОВИЋ, Милош ЋАЛИЋ, Стеван СТЕВАНОВИЋ, Далибор САМАРЏИЋ, Војислав ДЕДИЋ, Далибор ВУКАНОВИЋ, Владо КУШИЋ, Владислав ДЕДИЋ, Владица НИКОЛИЋ, Џејсон МУРАНКА, Жарко КОВАЧЕВИЋ, Стефан НЕДЕЉКОВИЋ. Резерве: Стефан ИЛИЋ, Миодраг ТОМИЋ, Перо МАЏАРЕВИЋ, Давид ЈАШАРИ. Тренер: Марко ЈАНКОВИЋ.

РУСИЈА: Димитри БРАТКО, Рустам БУЛАНОВ, Андреј ЗДОБНИКОВ, Михаил БУРЛУТСКИ, Денис КОРОЉЕВ, Александар ЛИСОКОН, Артем ГРИГОРИЈАН, Георги ВИНОГРАДОВ, Роман ОВЧЕНИКОВ, Сергеј КОНСТАНТИНОВ, Руслан ИСМАИЛОВ, Антон ЗАБЕЛИН, Кирил КОШАРИН. Резерве: Димитри ИВАНОЧКИН, Владимир ВЛАСЈУК, Владимир ОДНОСУМОВ, Валентин БАСКАКОВ. Тренер: Игор ОВЧЕНИКОВ.