Francuska – Srbija 68-8

Ragbi XIII reprezentacija Srbije sinoć je u Sent Esteveu poražena od Francuske sa 68-8 u prijateljskom test meču. Posle dva iscrpljujuća duela sa Lajon Hartsima i Rusijom, ova treća i najjača provera, izvukla je i poslednje atome snage iz „Orlova“

Zajednička slika obe reprezentacije. Foto twiter@ffrXIII

Srbija se u početku odlično držala, što najbolje pokazuje kretanje rezultata u prvom poluvremenu. Iako je Francuska došla u  vodstvo  već  u 5 minutu nakon eseja Džulijana Benjamina, taj rezultat je ostao sve do 16 minuta, kada je Vlada Delić iz kaznenog udarca smanjio reuzltat na 4-2. U 20 minutu Tomi Maurel je postigao drugi esej za domaćina, ali je šut na gol kao i kod prvog eseja promašen pa je rezultat na polovini prvog dela bio 8-2. Do kraja poluvremena domaći su postigli još dva eseja i jednu transformaciju za konačnih 18-2 na poluvremenu. Kratak rezime prvog poluvremena mogao bi da glasi: Sigurno vodstvo domaćih, ali i vrlo dobar otpor „Orlova“

U drugom poluvremenu „Orlovima“ je ponestalo snage, što su „Trikolori“ iskoristili i postigli još 9 eseja i 7 transformacija za ukupno 68 poena. U 72 minutu Voja Dedić je postigao esej i transformaciju za konačnih 68-8.

Reprezentacija Srbije nastupila je u sastavu: Miloš Zogović, Dragan Janković, Miloš Ćalić, Stevan Stevanović, Nebojša Živanović, Vojislav Dedić, Džavid Jašari, Stefan Nedeljković, Vladislav Dedić, Vladica Nikolić, Danilo Delić, Tomić Miodrag, Pešić Zoran. Rezerve: Nikola Srbljanin, Vlado Kušić, Pero Madžarević, Stefan Nikolić

Danas ce nasi reprezentativci biti gosti Katalansa na utakmici Super lige, a zatim se vracaju kuci.