Титула црвено-белима!

Рагбисти БРК цРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ нови прваци Србије

Рагбисти БРК Црвене звезде данас су на помоћном стадиону ФК Рада на Бањици победили РК Рад Моцарт у другој утакмици финала Првенства Србије у рагбију 15. Црвено-бели су данашњом победом од 42-13, након прошлонедељног тријумфа  од 12-3 на свом терену на Ади Циганлији, сасвим заслужено дошли до првог пехара Првака Србије.

Рагбисти са Аде Циганлије у својим витринама имају  два пехар победника Купа Србије, као и два трофеја освојена пре 2006 године у предходним државама.

Звезда је водила током целе утакмице

За данашњу  утакмица не може се рећи да је била квалитетна, али је била борбена и све до 25 минута неизвесна. Гости су повели већ у 2 минуту, из казненог ударца са око 35 метара, који је одлично реализовао Борис Мартић. Домаћи су одговорили три минута касније, такође из казне а прецизан је био Урош Бабић. Мартић је у 10 минуту поново довео госте у водство из казненог утарца. Бабић је поново поравнао резултат на 6-6 у 25 минуту.

У наредном нападу млади Предраг Кеглић просто је експлодирао и након шута са центра, феноменално скочио на лопту, ухватио је и након незадрживог продора постигао први есеј на утакмици. Мартић је поново био прецизан за треће водство црвено-белих, овај пут  од 6-13. Овај есеј као да је пореметио редове домаћина, што су гости казнили у 37 минуту. Након одличног соло продора Витор Љубичић је  искористио неодлучност искусног аријера Рада, Миладина Живанова и за трен пре њега положио лопту у есеј простор домаћих. Мартић је поново прецизан за огромних 6-20, што је био и коначан резултат првог полувремена.

Играчи оба тима били су изузетно борбени

У другом полувремену поново је Кеглић експлодирао, и након соло продора постигао есеј. Већ по традицији Мартић је додао још 2 поена за  водстство од 27-6.  Тада је било јасно да су кола Рада кренула низбрдо, и да ће Србија добити још један клуб који је подигао шампионски пехар. Предност црвено-белих увећао је Мартић овај пут есејем, али Андреј Бандука није био прецизан па је резултат гласио 32-6. Неколико минута касније Витор Љубичић постиже свој други есеј на утакмици, а Андреј је овај пут прецизан за недостижних 39-6. Како је до краја утакмице било преко 10 минута, многи су очекивали катастрофу Рада. Ипак, то се није догодило, јер су се играчи у плавим дресовима борили до последњег атома снаге. Њихове напоре крунисао је Марко Кнежевић есејем у 75 минуту. Иако је претварање било уз саму аут линију Урош Бабић је био успешан и смањио је резултат на 39-13. Коначан резултат 42-13 поставио је Борис Мартић из казненог ударца у 79 минуту.

РАД МОЦАРТ – БРК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА    13 – 42 (6-20)

Београд, 31.05.2015, Игралиште: помоћни терен ФК Рада на Бањици, гледалаца: 100, Судија: Дејан Штиглић, помоћници: Предраг Штиглић, Ненад Матејић. жути картон: Ђорђе Станковић (Рад).

РАД МОЦАРТ: Ђукић, Родић, Вранеш, Драгутиновић, Ранковић, Терзић, Костадиновић, Ристић, Стошић, Бабић (3+3+2), Кнежевић (5), Тодоровић, Станковић, Исаиловић, Живанов. Резерве: Мартиновић, Радека, Арбутина, Радуловић, Митровић, Милићевић

БРК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бркић, Тотић, Родић, Идризовић, Јоксимовић, Панић, Кеглић (5+5), Мартић (3+3+2+2+2+5+3), Васић, Јанковић, Љубичић  (5+5), Ђорђевић, Бандука (2), Недељковић, Арсић. Резерве: Белић, Амбруш, Сретеновић, Мађановић, Кајан

Остале слике са утакмице можете видети овде

У другој данашњој утакмици која је одиграна у  Новом Саду између РК Војводине и РК Партизана, славили су црно-бели са 58-17. Овом победом Партизан је и наредне године обезбедио учешће у А групи.