У финалу Купа Србије у рагбију 13, Дорћол је успео да тријумфује и да настави низ победа у Купу Србије који траје већ 11 сезона. Дорћолци су до тријумфа дошли са пуно среће, а велику заслугу што је пехар завршио у њиховим клубским витринама имају играчи Црвене звезде, који су испустили прилику да по други пут ове сезоне савладају реномираног противника.

Велика борбеност красила је овогодишње финале Купа Србије

Већ у 3 минуту актуелни шампион Србије Црвена звезда је дошла у водство од 6-0 есејем Владислава Дедића, а затим и голом Војислава Дедића. Дорћол је узвратио три минута касније есејем Стевана Стевановића и голом Далибора Вукановића и тако поравнао резултат на 6-6. Уследио је период у коме се игра одвијала углавном на средини терена све до 18 минута, када су црвено-бели ушли у одличну серију и за 10 минута постигли 3 есеја (Милош Ћалић 2 и Денис Ченгај). Војислав Дедић је био непогрешив па је Звезда дошла до осетног водства од 24-6.  У том периоду игре Дорћол је имао гомилу проблема у одбрани, а велики проблем за клуб испод Зоолошког врта представљала је повреда Стефана Недељковића, који је истегао бутни мишић.

Излазак Стефана Недељковића због повреде пореметио је редове Дорћола

Као што је црвено-бели талас дошао, тако је изненада и нестао. Уместо да дотуку грогираног противника, црвено-бели му дозвољавају да се опорави. Велику заслугу за опоравак Дорћола имао је изврсни Алекса Радић, пре свега због одличне игре у одбрани, коју је крунисао у 33 минуту есејем. У 35 минуту у игру се враћа Стефан Недељковић који је и поред повреде дао велики допринос у организацији игре, али и својим личним примером мотивисао своје саиграче да дају 110% својих могућности. То се одразило и на резултат, јер је Дорћол до краја полувремена дао још два есеја (Вукановић Д. и Аврамовић) па је резултат на полувремену гласио 20-24.

Црвено-бели су испустили грогираног противника

Друго полувреме Дорћол је отворио новим есејем у 46 минуту који је постигао Стеван Стевановић. Далибор Вукановић је поново био прецизан па је Дорћол по први пут дошао у водство од 26-24. Тек, тада Звезда се буди и преко Владице Николића у 55 минуту поново долази у водство од 26-30.

Млади играчи из обе екипе одлично су се снашли у овако важној утакмици

Дорћол је поново узвратио, опет преко Стевана Стевановића, који је у 62 минуту постигао свој трећи есеј на утакмици за водство од 32-30. Звезда поново свим силама покушава да се врати у игру, и у 74 минуту есејем Милоша Зоговића, црвено бели по четврти пут долазе у водство од 34-32.  Задњим атомима снаге одговорио је Дорћол.  У 78 минуту есејем и голом Далибора Вукановића Дорћол долази до предности од 38-34.

Капитен Дорћола Далибор Вукановић водио је свој тим до победе

Због много прекида у другом полувремену судија Милош Милинковић продужио је друго полувреме за чак 9 минута. У тој надокнади црвено-бели су се свим силама трудили да преокрену резултат, али им то није пошло за руком.

Играчи Црвене звезде нису искористили своје шансе

У  томе су их спречиле сопствене грешке пре свега Војислава Дедића и Слободана Манака. Обојца су одлично играли целу утакмицу, али су у кључним тренутцима, направили почетничке киксеве, који су спречили још један преокрет.

У надокнади времена Дорћол је испред свог есеја подигао "Гранитни зид".
У надокнади времена Дорћол је испред свог есеја подигао „Гранитни зид“.
Тесна али на крају заслужена победа Дорћола.
Не може све сам. Репрезентативац Звезде Владица Николић
Алекса Радић пружио је вероватно досад своју најбољу партију у дресу Дорћола

ДОРЋОЛ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА    38-34 (20-24)

Београд, 07.06.2015, Стадион НЦ Макиш, гледалаца 200, Судија: Милош Милинковић, помоћници Ивица Ђоршевић, Урош Црнчевић.

DorcolДОРЋОЛ: Мора Андреј, Аврамовић Милан (4), Петровић Реља, Радић Алекса (4), Вукановић Стефан, Дајч Димитрис, Вукановић Далибор (4+4+10), Станић Владимир, Влаховић Никола, Алексић Милош, Чобановић Милан, Стевановић Стеван (4+4+4), Недељковић Стефан. Резерве: Павловић Никола, Божовић Мирко, Деветак Сергеј, Спајић Раде.

Crvena zvezdaЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Зоговић Милош (4),  Ченгај Денис (4), Ђурић Никола, Ћалић Милош (4+4), Штрбац Вук, Вукосављевић Драган, Дедић Војислав (10), Дедић Владислав (4), Вулић Никола, Манак Слободан, Томић Миодраг, Костадиновић Милош, Николић Владица (4). Резерве: Жујић Ненад, Предојевић Александар, Трифуновић Рајко, Перић Зоран,